E-Faturaya Nasıl Kayıt Olunur?

E-Faturaya Nasıl Kayıt Olunur?

Yakında bir zamanda tüm firmalar için zorunlu olması beklenen ve bu yönde çalışmalar devam eden E-fatura kavramı son birkaç senedir gelir idaresinin gündemindeydi.

E-Fatura firmaları hem baskı maliyetlerinden hem de geleneksel zaman kayıplarından kurtarmayı amaçlayan biri girişim olarak ortaya çıktı.

Daha sonraları işin içine entegratörlerin de girmesi ile e-fatura sistemleri artık apiler aracılığı hem sistemlere hem uygulamalara entegre edilmeye başlandı.

İçinde bulunduğu Hesaplı Ofis de yukarı anlattığımız api özellikleri ile entagratörler üzerinden size bu imkanı sağlıyor. Yani hem hesaplarınızı derli toplu bulup sistemimizde  muhafaza ederken hem de müşterilerinize 7/24 e-fatura veya e-arşiv kesme olanağı bulabiliyorsunuz.

Efaturaya geçmek için önünüzde bazı seçenekler var. Bunlardan ilki Gib’in kendi protalı, ikincisi ise Gib ile özel izinle çalışan entegratör firmalar üzerinden sağlanan hizmetler.

E-Fatura’ya başvuracak olan şirketlerin öncelikle Kamu Sertifikasyon Merkezi’ne başvurarak mali mühür temin etmeleri gerekir. Bu mühür yaklaşık 1-2 haftada ellerine ulaştıktan sonra bizimle iletişime geçerek sisteme tanımlanmanız için entegratör firmadan gelen formu eksiksiz bir şekilde doldurup e-imzanız ile imzalamanız gerekiyor.

Eğer şahıs firması iseniz, bu işlemi e-imza ile de yapabilirsiniz. Fakat şu an için limited veya anonim şirket iseniz mutlaka mali mühür almalısınız. Bu konuda hem bizden hem de mali müşavirinizden bilgi alabilirsiniz.

E-fatura’ya tam anlamıyla covid ertelemeleri sonrası Temmuz 2021 yılına kadar geçmeniz gerekir. Fakat bazı ciro şartlarını sağlamışsanız (yıllık 5 milyon tl üzeri) an itibari ile e-fatura sistemine dahil olmanız gerekiyor.

Peki Hesaplı Ofis E-Fatura’da Size Ne Sağlıyor?Hesaplı Ofis ile yıllık paket alımlarında size ücretsiz sağladığımız 500 kontür ile hem e-fatura hem e-arşiv gönderim alımı yapabilirsiniz. Gönderdiğiniz ve aldığınız her fatura sistemden bir kontür olarak düşer. Daha sonra yeni kontür ihtiyaçlarınızı da çok uygun fiyatlara gidermeye hazırız.

10 yıl boyunca dijital ortamda saklanan faturalarınız hem Gib’in yönergelerine uygun hem de size kolaylık sağlar.

Sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Hesaplı Ofis
Hesaplı Ofis
Destek